Mateko mukana Mansen Mörinöillä 25.–26.4.2025
Kevään 2025 odotetuin konealan suurtapahtuma lähestyy! Mansen Mörinät järjestetään jälleen 25.–26. huhtikuuta, ja Mateko on tuttuun tapaan mukana menossa.
Pirkanmaan kone- ja kuljetusalan yritysten yhdessä järjestämä tapahtuma levittäytyy Tampereen, Nokian, Pirkkalan, Lempäälän ja Ylöjärven alueelle. Mörinät on Suomen suurin konepäivätapahtuma, joka kokoaa vuosittain yhteen yli 15 000 kävijää ja yli 200 eri tuotemerkkiä.
Matekon Pirkkalan toimipisteellä pääset tutustumaan laajasti JCB:n ja Kubotan koneisiin, mukaan lukien uutuudet JCB 145XR ja Hydradig 110W varustettuna JCB:n uudella Raptor-pyörittäjällä. Esillä on myös LiuGongin täyssähköiset pyöräkuormaajat, jotka ovat markkinoiden edistyksellisempiä sähkökoneita.
Lisäksi mukana ovat kumppanimme Tradotim ja Latenkone, ja myymälästä löytyy erinomaisia Mörinä-tarjouksia.
Tarjolla on makkarakeittoa, mehua, kahvia ja pullaa.
Matekon toimipiste: Turkkirata 31, 33960 Pirkkala
Aukioloajat:
– Perjantaina 25.4. klo 9–17
– Lauantaina 26.4. klo 9–15
Tule kokemaan Suomen suurin konepäivä, koeajamaan monipuoliset koneet ja juttelemaan Matekon asiantuntijoiden kanssa – nähdään Mörinöillä!
