Konepäivät Seinäjoki

Mateko mukana Seinäjoen Konepäivillä 13.-14.3.2026

Kevään 2026 odotettu konealan suurtapahtuma Pohjanmaalla lähestyy! Seinäjoen Konepäivät järjestetään jälleen 13.-14.3., ja Mateko on mukana isommalla vaihteella kuin koskaan.

Seinäjoen Konepäivät on yksi kevään merkittävimmistä kone- ja kuljetusalan tapahtumista, joka kokoaa alan ammattilaiset nauttimaan messutunnelmasta ja tutustumaan uusimpiin innovaatioihin. Tapahtuma tarjoaa loistavan tilaisuuden verkostoitua ja nähdä alan kärkituotteet työn touhussa.

Matekon toimipisteellä pääset tutustumaan kattavaan valikoimaan JCB:n ja Kubotan koneita. Esillä on muun muassa uutuus JCB 145XR HD metsävarusteilla sekä suosittu JCB 131X, joka on paikan päällä myös koeajettavissa. Lisäksi esillä on JCB-malleista 403, 409, 419 sekä 25Z.

Kubota-puolelta näytillä ovat järeät maatalous- ja urakointitraktorit M4073, M5112, M6112 sekä M7173 KVT

Hyödynnä samalla markkinoiden kovimmat maaliskuun messutarjoukset:

  • JCB 131X messuhintaan 124 000 €
  • JCB TM220SV messuhintaan 92 900 €
  • Rahoitustarjous: korko vain 1,99 %

Erikoisetuna maaliskuun aikana tehdyistä uusien JCB X-sarjan kaivureiden (131X–370X) tai Hydradig 110W -mallien kaupoista saat Kubota Z1-421 -ajoleikkurin kaupan päälle!

Tarjolla on kahvia ja purtavaa, ajokilpailuja ja tietysti asiantuntijoidemme parhaat vinkit koneinvestointeihin.

Matekon toimipiste: Laturitie 13, 60510 Seinäjoki 

Aukioloajat: perjantaina 9-17 ja lauantaina 9-14

Tule kokemaan Konepäivien tunnelma, koeajamaan monipuoliset koneet ja tekemään kevään parhaat kaupat. Nähdään Seinäjoella!

Shopping Basket

Jätä soittopyyntö

Minne haluat olla yhteydessä?